Cari Yönetim

Cari hesap kartları bu bölümden tanıtılır. Sektör ve grup tanıtımı yapılarak detaylandırılabilir. Eğer tanımladığınız cari sadece perakende müşteri ise sadakat ayarlarında yapılabilir.

Cari kart tipine göre farklı sekmeler açılarak işlemler yapılır.

Müstahsil Hesap Kartı

Eğer bir hayvan yetiştirici veya çiftçiden satın alma yapılıyorsa müstahsil hesap kartı tanımı yapılır.

Farklı Döviz Tipleri

Workgroup cari yapısı farklı tipte dövizle çalışmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Hangi döviz tipi ile carinizi takip etmek isterseniz ilgili döviz tipi seçilir. Fatura kesilirken seçili döviz tipine göre işlem yapılır ama kesilen faturalar yerel para birimine göre oluşur.

Plasiyer Tanımlama

Cariye plasiyer tanımlayabilir çok şubeli müşterilerde şube bazlı plasiyerler tanımlayarak işlem yapabilirsiniz.

Farklı tipte tanımlanan fiyat tipi seçilerek cari kartta fatura kesilirken işlem yapılması sağlanır. Bayi fiyatı, toptan fiyatı, dağıtıcı fiyatı gibi.

Tanımlanan cariye dilediğiniz kadar adres ekleyebilirsiniz. Cariye bağlı iletişim adresleri ve oluşturduğunuz farklı adreslere ait ayrı ayrı iletişim adresleri tanımlayabilirsiniz.

Ciro hedefleri, teminatlar, banka hesap numaraları, ıskonto tanımları yapılır. Cari hesaptan ürün satın alıyorsanız temin edilen stokları tanımlayarak teklif, sipariş, alış irsaliyesi ve alış faturası ekranlarında temin edilen stoklar butonuna tıklayarak aramanızı daraltıp kolay işlem yapmanızı sağlar.

B2B Tanımları

B2B ayarlarını yaprak müşterilerinize veya tedarikçilerinize kullanıcı adı ve şifre vererek verdiğiniz yetkilere göre uzaktan işlem yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Cari hareketlerini tıklayarak carinin ilgili hareketlerini izleyebilir istediğiniz harekete buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer cari e-fatura carisi ise sistem portalden otomatik olarak güncelleyerek kullanıcıların hata yapmasının önüne geçer.

Cari listesinden ilgili carinin hareketlerine, satın alma fiyat listesine ve satış fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Satın alma ve satış fiyat listesinde istediğiniz kadar fiyat listesi tanımlayabilir bu listelerin geçerlilik tarihine göre işlem yapabilirsiniz.

 

 

Satış Yönetimi

Toptan, Perakende, Bayi, E-ticaret gibi tüm satış kanallarınızı eş zamanlı olarak yönetebilirsiniz. Satış işlemlerinizi, teklif, sipariş, irsaliye fatura gibi birbirini takip eden süreçler ile kontrollü bir şekilde yönetebilirsiniz. Farklı döviz birimleriyle istediğiniz konforda çalışabilirsiniz.Siparişleriniz ister on-line isterseniz telefonlar ve el terminalleri ile off-line alabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar

Mobil cihazlar üzerinde de çalışan, ürünleri bulundukları yerde okutarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Sayımlarda hız kazanır ve bu sayede sayım dolayısıyla oluşabilecek mesai kayıplarını ortadan kaldırabilirsiniz. Tedarikçiden gelen ürünleri mobil cihazlarınız yardımıyla kabul ederek pratik bir şekilde stoklarınıza dahil edebilirsiniz.

Barkod Sistemi

Tarihi 1940 yılı sonlarına dayanan barkod sistemi ülkemizde 1990' ların başından itibaren kullanılmaya başladı. Barkod sisteminin stok yönetimi ile birleşmesinden sonra ürünlerin hareketini kontrol...

Sayım Yönetimi

Mobil cihazlar ile sayımlarınızı reyon bazlı, firma bazlı, kontrollü ve kontrolsüz olarak yapabilir sayım düzeltmelerine göre farkları istediğiniz gibi raporlayabilirsiniz.

Eşdeğer, Rakip ve Muadil ürünler

Eşdeğer ürünler ile bir ürüne tanımladığınız diğer eşdeğer ürünlerin fiyat değişikliğini ve takibini tek bir stok üzerinden yapabilirsiniz. Rakip ürünler ile satın alma yaparken tanımladığınız ürünlerin satış ve karlılıklarına göre satınalmacınıza daha rahat pazarlık ortamı oluşturabilirsiniz. Muadil ürünler ile satış elemanınıza “a” ürününden yoksa yerine şu ürünü ver önerisi oluşturabilirsiniz.

Üretim

Workgroup ön muhasebe programı ile hazırlamış olduğunuz üretim reçetelerine göre üretim emri girerek hammaddeden mamule üretim işlemlerinizi gerçekleştirip; gider kalemlerinizi ekleyerek mamul...

Fiyat Yönetim

Temel fiyatlar ve fiyat listeleri ile ürün fiyat değişimlerinizi kolaylıkla gerçekleştirerek fiyat değişim hikayesini izleyebilirsiniz. Şube bazlı farklı fiyat ve barkod bazlı farklı fiyat uygulaması yapabilirsiniz. İleri tarihli fiyat değişikliği yaparak onayladığınız fiyatların seçilen tarihte devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

Online Stok Programı

Online Stok Yönetimi Online stok programı kullanarak yapılan stok yönetiminde stok programına internete ulaşabildiğiniz her yerden bağlanabildiğiniz için fiyatlarınızı rakiplerinizle her ortamda...

Market Yönetimi

Mağazalarınızda bulunan kasaların fiyat gönderimleri satış dosyalarının programa aktarılması, terazilere fiyat gönderilmesi ilgili cihazların tanıtılması artık çok kolay.

Bulut Tabanlı Yazılımlar

Bulut tabanlı yazılımlar ile klasik masaüstü yazılımları karşılaştıracak olursak internetin hızlanması ile bulut tabanlı yazılımlar artık çok daha fazla ön plana çıkmakta. Yıllardır kullanılan...