Üretim Reçeteleri

 Üretim reçetesi üretilecek mamule göre kullanılacak hammadde, ürünler ve gider kalemlerinden oluşacak şekilde oluşturulur. Fire oranı varsa reçete de belirtilerek ürünün doğru şekilde maliyetinin oluşması sağlanır. Üretim reçeteleri satış esnasında, depo sevk sırasında çalıştırılabildiği gibi üretim emri ile de çalıştırılabilir. Üretim emri ile çalışan reçeteler daha standart bir üretim tipidir. Üretilen ürün üretim çıkış fişinden üretilerek üretim çıkış olarak izlenmektedir. Üretim tipi otomatik üretim veya üretim emri ile üret olarak seçilebilir. Otomatik üretimin seçildiği durumlarda ürün depo sevk işlemi yapıldığında; kasa programlarından veya saha satış programlarından satıldığında, irsaliye ile sevk edildiğinde veya fatura ile satış işlemi yapıldığında üretim işlemi gerçekleşir.

Üretim emri ile üretimde is sizin verdiğiniz üretim emrine bağlı olarak üretilen ürünler üretim çıkış fişi ile stoklarınız girerken kullanılan mamul ve hammaddelerin stoklarında ise azalmakta olmaktadır. Otomatik üretim reçetesi üretim emri ile beraber kullanılamaz.

Parçalama Reçeteleri

Tümden gelim mantığı ile çalışan parçalama reçeteleri ile et tavuk gibi ürünler bütün olarak alınmakta ve satılırken parçalanmaktadır. Satılan ürünler her satıldığında gidip ana ürünün stokundan düşmekte ve bu şekilde ana ürünün stokunu net olarak tutmak artık online bir platform olan Workgroup ön muhasebe programında çok kolay bir şekilde izlenebilmektedir.

Aynı şekilde manav ürünlerinde de benzer bir yapı kurgulanarak ana domates stoku açılıp altına 1.kalite domates 2.kalite 3.kalite domates stok kartları açılarak tüm kartlar ana domates stok kartına bağlanır. Her domates satışında ana domates stokundan düşer. Bu şekilde marketlerdeki manav ürünlerinin stok kontrolü kolay ve doğru bir şekilde yapılabilir.

Ürün Set Reçetesi

Farklı ürünlerinizi bir paket altında birleştirmek istediğinizde kullanabileceğiniz reçete türüdür. Üretim reçetesi gibi çalışır. Daha çok ramazan aylarında ramazan kumanyası yapmak için veya satışı yavaş olan ürünlerin yanına promosyon amaçlı ürün bantlamak için kullanılır. Özellikle ramazan kumanyasında paket faturası kesilirken paket içeriği de fatura da izlenmek istenirse ürün set reçetesini kullanmak daha doğru olur.

 

Ön Muhasebe Programı

Ön Muhasebe Programı İşletmelerin alım satım işlemlerini takip etmeleri için geliştirilen ön muhasebe programları ile tekliften başlayarak, sipariş, irsaliye, fatura aşamalarında tüm iş süreçlerini...

Eşdeğer, Rakip ve Muadil ürünler

Eşdeğer ürünler ile bir ürüne tanımladığınız diğer eşdeğer ürünlerin fiyat değişikliğini ve takibini tek bir stok üzerinden yapabilirsiniz. Rakip ürünler ile satın alma yaparken tanımladığınız ürünlerin satış ve karlılıklarına göre satınalmacınıza daha rahat pazarlık ortamı oluşturabilirsiniz. Muadil ürünler ile satış elemanınıza “a” ürününden yoksa yerine şu ürünü ver önerisi oluşturabilirsiniz.

Sayım Yönetimi

Mobil cihazlar ile sayımlarınızı reyon bazlı, firma bazlı, kontrollü ve kontrolsüz olarak yapabilir sayım düzeltmelerine göre farkları istediğiniz gibi raporlayabilirsiniz.

Seri No ve Parti Lot Takibi

Ürünlerinizin seri numarası ile ve parti lot numarasına göre garanti sürelerini ve parti numaralarına göre hangi ürünler hangi partiden satılmış veya üretilmiş tüm detaylarının takibini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Satış Yönetimi

Toptan, Perakende, Bayi, E-ticaret gibi tüm satış kanallarınızı eş zamanlı olarak yönetebilirsiniz. Satış işlemlerinizi, teklif, sipariş, irsaliye fatura gibi birbirini takip eden süreçler ile kontrollü bir şekilde yönetebilirsiniz. Farklı döviz birimleriyle istediğiniz konforda çalışabilirsiniz.Siparişleriniz ister on-line isterseniz telefonlar ve el terminalleri ile off-line alabilirsiniz.

Ücretsiz Ön Muhasebe Programı

Bedava sirke baldan tatlıdır diye bir atasözümüz varken başka bir atasözü de bedava peynir fare kapanında olur der. Bedava ya da ücretsiz bir şeylere sahip olmanın yolları vardır ama gerçek anlamda...

Sözleşmeler

Satınalma yapılan firmalar ile sözleşmeler yapıp bunların takibini kağıt ortamdan kurtarabilirsiniz. Bu da sizin kesmeniz gereken hizmet faturalarının takibini çok kolay hale getirecektir.

Depo Yönetimi

Depo bazında belirlenebilen stok seviyeleri sayesinde, mal kabul ve sevkiyat işlemlerini kontrollü bir şekilde gerçekleştirebilir ve depolarda doğru miktarda ürün bulundurulmasını sağlayabilirsiniz. Depolar arasında hızlı ve pratik bir şekilde sevk işlemlerini mobil cihazlarla hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sevk işlemlerini yaparken kamyon depo veya kargo kullanabilir ürünlerin sevk işlemlerini mal kabul işlemlerini ofisten bağımsız olarak istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Kampanya Yönetimi

Perakende satış, toptan satış, müşteri için birden çok farklı kampanyaları bir arada yönetebilirsiniz.İndirim kampanyalarınızı toptan, perakende, outlet, e-ticaret mağazası gibi farklı kanallar için merkezden tanımlayabilir ve istediğiniz anda tüm kanallar için tanımlanmış farklı kampanyaları yine merkezden aktif edebilirsiniz.

Market Yönetimi

Mağazalarınızda bulunan kasaların fiyat gönderimleri satış dosyalarının programa aktarılması, terazilere fiyat gönderilmesi ilgili cihazların tanıtılması artık çok kolay.