Finans Yönetimi

Tahsilat işlemleri, ödeme (tediye), cariler arası virman, bankaya tahsile veya teminata çek verme, çek tahsil ve çek ödeme işlemleri gibi tüm finans ile ilgili işlemler finans işlemleri olarak adlandırılır.

Finans İşlemleri

Finans işlemleri işletmelerin sağlıklı işleyişi için doğru olarak yapılmak zorundadır. Sağlıklı finans yönetimi için Workgroup Ön Muhasebe Programı

Tahsilat Evrakları

Cari hesaplardan yapılan çek, senet, kredi kartı, nakit tahsilat işlemleri tahsilat makbuzu ile giriş işlemleri yapılır. Tahsilat makbuzu düzenlerken yaptığınız tahsilat seçtiğiniz kasaya girer. Oluşan tahsilat makbuzunu yapılan tahsilat makbuzu ile yazdırabilirsiniz.

Banka tahsilat makbuzu ile bankaya gelen tahsilat işlemlerinizi sisteme işleyebilirsiniz

Cari Hesaplar Arası Virman

A cari hesabından alacağınız tahsilat işlemini eğer kredi kartı ile tahsilat yapıp başka bir firmanın banka posundan çektirecekseniz B cari hesabına virman işlemi yaparak tek bir evrakla bir hesaptan tahsilat yapılarken diğer cari hesaba ödeme yapmak Workgroup ön muhasebe programı ile yapmak çok kolay.

Ödeme Tediye Evrakları

Tahsilatın ters işlemidir. Cari hesaplara yaptığınız tüm ödeme işlemlerini bu bölümden yaparken banka ödeme makbuzu ile banka dan yaptığınız EFT ve havale işlemlerini sisteme işleyebilirsiniz.

 Çek İşlemleri

Finans işlemleri arasındaki en büyük pay çek senet ile yapılan ödeme ve tahsilattan oluşur.

Cari hesaplardan aldığınız çekleri giriş yapmak, bu çekleri başka cari hesaplara ciro etmek veya kendi çekimizi kesip bir cari hesaba vermek gibi tüm çek işlemleri bu bölümde yapılır.

Firmalardan gelen çeklerin bankaya tahsile veya teminata çıkışı, eğer çek karşılıksız ise bankadan iade alıp cari hesaba geri iadesi gibi çek ile ilgili tüm detay hareketler Workgroup ön muhasebe programında.

Son yıllarda kredi kartı ile ödeme ve tahsilat işlemi de finans işlemleri arasına girdi.

Kasa günlük hareket raporunda kasa defteri kullanmaya alışmış kullanıcılar için klasik kasa defteri benzeri günlük veya verilen tarih aralığında kasa defteri görüntülenebilir.

 

Evrak Yönetimi

Tarih aralığında Workgroup ön muhasebe programı ile yapılan tüm evraklar tek bir rapor üzerinden görüntülenebilir.

İlgili evrak üzerinde mouse sağ tık yapılarak ilgili evraka veya cari hesap kartına gidilebilir.

Workgroup ön muhasebe programında tüm evraklardan birbirine geçiş işlemi yapılabilir. Alış faturasından stok kartına raporlardan ilgili hareketlere geçişler çok kolay.

Workgroup Ön Muhasebe Programı Modüller